Fő tartalom átugrása

Megéri-e? - Interim menedzsment Megéri-e?: Megéri az interim menedzsment? Megéri-e otthagyni egy biztos állást az interim megbízások reményében?

Megéri-e?

Otthagyni egy állást egy interim megbízásért?

Ha kinőtted az állásodat és úgy érzed, a vállalatnál már nincs hová továbblépned, fontold meg, akarsz-e új fejezetet nyitni interim menedzserként. Sok előnnyel jár, de van néhány kockázata is. Mellette szól, hogy változatos; hogy kimaradhatsz a cégen belüli klikkek harcaiból; hogy nem kell két kézzel kapaszkodnod az íróasztalodba, hisz a projekt végén úgyis távozol a vállalattól. Ellene, hogy nem hoz évi tizenkét hónapon át jövedelmet, vagyis óhatatlanul vannak hosszabb-rövidebb időszakok, amikor épp nincs interim feladat.

Meglehetősen jól lehet keresni vele: a napidíjas elszámolás, a számla ellenében nyújtott szakszerű szolgáltatás kedvez a megbízónak, rendszerint sokkal jobban, mint egy fix állásban foglalkoztatott ember esetén. Viszont számlaképesnek kell lenned.

Vezetőként is egyszerűbb a dolgod, mert csak a projekt időtartamára kell elfogadtatnod magad a kollégákkal, akik szintén tisztában vannak ezzel, és gyorsabban alkalmazkodnak vezetési stílusodhoz.

Úgyhogy ha elérkezettnek érzed az időt, jelentkezz be az Interim Kft. adatbázisába, és előbb-utóbb kapsz érdekes megbízásokat.

Korábbi bejegyzéseink

Változásmenedzsment-modellek: melyik eszköz mikor működik?
Növekedési krízis vagy új lehetőség
Kívülálló a csapatban, avagy így hozzunk a cégbe interim vezetőt
A folyamatmenedzsment stratégiai dimenziói: módszertanok, digitalizáció és a mérhetőség ereje
A fenntartható tudástranszfer művészete
A mátrix szervezet kihívásai
Krízismenedzsment és stratégiai reziliencia
A hiányzó láncszem paradoxona: hogyan mentsük meg az évzárást pénzügyi vezető nélkül?
ERP-bevezetés, 500 millió euró a kukában: mit tanulhatunk a legnagyobb ERP-kudarcokból?
Projektmenedzsment a turbulens időkben