Fő tartalom átugrása

Elkerülhető hibák (2. rész) - Interim menedzsment Elkerülhető hibák: a munkahelyi érzelmi kitörések, patáliák olyan felesleges megnyilvánulások, amik többet ártanak, mint használnak.

Elkerülhető hibák (2. rész)

Egy újabb hiba, amit sokan elkövetnek, pedig megelőzhető lenne: az érzelemkitörés.

Travis Bradberry érzelmi intelligencia hiányának tudja be a munkahelyi patáliákat. Az emberek üvöltenek egymással, már-már őrületbe kergetik egymást; zokogás és szitkozódás tölti meg a teret, a munkatársak egymásra zúdítják haragjukat. Néha fizikai megnyilvánulása is van az agresszivitásnak, de ez nem gyakori. Pedig ezeknél a vállalatoknál is coach támogatja a vezetőket, és sokszor működik a 360 fokos értékelő rendszer is.

A szakirodalom érzelmi eltérítésnek (emotional hijacking) nevezi ezt a jelenséget. Amikor egy kollégáról kiderül, mennyire gyönge lábakon áll érzelmileg, a környezete megkérdőjelezi rátermettségét, feltételezi róla, hogy nyomás alá kerülve összeroppanna. Ezért egy-egy munkahelyi kifakadás – bármennyire indokolt vagy jogosnak tűnik – fokozott negatív figyelmet irányít arra, aki kiabál. A többiek hamar rásütik a bélyeget: bizonytalan, kiegyensúlyozatlan, megközelíthetetlen, netán másokat megfélemlítő a viselkedése. Ha nem akarjuk elveszíteni az állásunkat, meg kell tanulnunk uralkodni az érzelmeinken.

Korábbi bejegyzéseink

Projektmenedzser: jelenből a jövőbe
TISAX: egy fontos szabvány, melynek bevezetésében és auditjában az interim menedzser segíthet
Komplex projektek kihívásai
A problémafa
Karrierváltás: Kell-e váltani? - Az EmpowerHER konferencia kerekasztal-beszélgetésének tanulságai
VUCA helyett BANI?
Generációváltás – itt az ideje jól csinálni
Interim menedzser: nincsen megoldhatatlan probléma
Változásmenedzsment: a jövőre készülve
A problémamegoldás első lépése: a diagnosztizálás